Alışveriş tüm kadınlar için vazgeçilmez bir tutkudur. Ancak biraz tutumlu olmakta fayda vardır. Kadınlar hem sürekli alışveriş yapmak isterler hem de çok fazla para harcamak istemezler. Türkiye’ de fiyatlar malum. Ancak yurt dışında bazı ülkeler alışveriş açısından oldukça cazip. İşte size bu konuda bazı tüyolar.

Dünya üzerinde Türkiye’den daha ekonomik alışveriş yapılabilecek birçok ülke mevcut. Bu ülkeler genelde Avrupa dışında kalan ülkeler. Özellikle uzak doğu ülkeleri cazip fiyatları ile alışveriş düşkünü kadınları cezp etmektedir. Çin, Tayland, Singapur ve Endonezya gibi ülkeler ekonomik alışverişin yapıldığı ülkelerdir. Bunun yanı sıra Dubai, Katar ve Bahrain gibi Arap ülkelerinde de uygun fiyatlar istenilen alışveriş yapılabilmektedir.

Uzak doğu ülkeleri kadar çok sayıda olmasa da Avrupa ülkeleri arasında da uygun alış veriş adresleri mevcut. Çek cumhuriyeti, Macaristan, Moldova ve Romanya bu adreslerden biridir. Vietnam ve Kamboçya ülkeleri de uygun fiyata sahip alışveriş adresleri arasında sayılabilecek ülkelerden biridir.

 Özellikle çek cumhuriyeti bu yönüyle oldukça dikkat çekmektedir. Takılar, incik-boncuk açısından çok tercih edilen bir ülke olarak bilinmektedir. Macaristan’da ise tekstil ürünleri uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Bunun dışında herkesin bildiği üzere Dubai elektronik eşya konusunda çok ilgi görmektedir. Bilhassa bilgisayar cep telefonu ve fotoğraf makinesi açısından oldukça uygun fiyatlara sahip olduğu gözlenmektedir. Uzak doğuda Çin başta olmak üzere Singapur ve Tayland özelikle taklit ürünler ile fiyat olarak çok cüzi rakamlara sahiptir. Turistler için özel shopping merkezleri açarak ekonomik fiyatlar sunan Çin bu yönüyle Dünyanın en çok dikkat çeken ülkesi haline gelmiştir. Deyim yerindeyse iğneden ipliğe her tüt ihtiyaca cevap veren bu ülke turistlerden de büyük ilgi görmektedir.

Okumaya devam edin