Bir kadının hayattaki en çok değer verdiği giysisi sanırız gelinliğidir. Hayatının en önemli günlerinden biri olan düğün gününde giyeceğiniz bu kıyafetinizin size yakışması ve sizi prenses gibi göstermesini istediğinizi biliyoruz. Bu yüzden gelinliğinize karar verirken nelere dikkat etmeniz gerektiğinizi sizin için araştırdık
  1. Öncelikle gelinliğiniz için ne kadar bir bütçe ayırabileceğinizi düşününü ve net bir rakama karar verin. Görünüş ve estetik önemli biliyoruz ama sahip olacağımız gelinliğin fiyatı da bizim için önemlidir.
  2. Gelinliğinizin ne renk olacağı önemli olan diğer bir detaydır. Gelinlikler bilindiği gibi saflığın ve temizliğin belirtisi olan beyaz renk ve tonlarında üretilmektedir. Fakat son zamanlarda ten renginin tonları ve altın sarısının tonları birlikte kombine edilerek göz alıcı tasarımlar ortaya konmaktadır. Hatta sıra dışı olmak adına siyah gelinlik giyenler bile var. Size tavsiyemiz size yakışacak olan beyaz ve tonlarında bir gelinlik rengi belirlemenizdir.
  3. Bütçenizi ayarladınız, rengine de kadar verdiniz şimdi sıra en önemli noktaya geldi. Gelinliğinizin modelini belirlemek. Öncelikle bir anca karar vermeyin. Satın almaya kalkışmadan uzun bir süre önce modelleri araştırın ve beğendiklerinizi bir şekilde saklayın. Sonra seçtiğinizin modelin sizin vücut tipinize uyup uymayacağı konusunda bilirkişilere danışın. Modele bu şekilde karar vermek sizin yararınıza olacaktır.
  4. Gelinliğinizin modeli kafanızda oluştu. Sıra onu hazırlatmaya geldi. Eğer özel olarak diktirecekseniz bu işin ehli kişilerle çalışmanızı tavsiye ederiz. Özel olarak diktirmek riskli bir iştir. Terzinizin istediğiniz modeli sizin üzerinize göre ve tam istediğiniz modelde dikebilecek kabiliyete sahip olması gerekir. Aksi halde çok büyük hayal kırıklığına uğrarsanız. En çok giymek istediğiniz kıyafet düğün gününüzde giymek istemediğiniz bir kıyafete dönüşebilir.
  5. Artık düğünlerde çeşitli mekânlarda uygulanabiliyor. Örneğin kır düğünü için daha bahar havasında ve çiçekli bir gelinlik gerekirken, salon düğünleri için taşlı ve daha ağır modeller gerekebiliyor. Bu yüzden sizde düğününüzü nasıl bir mekânda yapacaksanız, gelinliğinize ona uygun tercih etmelisiniz.
  6. Tercih yaparken güvendiğiniz arkadaşlarınız ya da akrabalarınız yanınızda olsun. Onların gelinliğiniz hakkında fikir vermesi size yardımcı olacaktır.
Okumaya devam edin