Sosyal Medya

TEDAVİ

GEBE KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN 6 ÖNERİ

kadınlar anne olmak için yaratılan varlıklardır. Bir kadın için anne olmak kadar özel bir duygu yoktur. Peki, anne olmanın bir süreci olan hamilelik sürecini kolayca elde etmek için neler yapılmalıdır?

yapılmalıdır?

1.Öncelikle hamile kalmak isteyen anne adayının sağlıklı bir beslenme planına sahip olmalıdır. Düzenli beslenmek onun daha dinç ve sağlıklı olmasını sağlayacağı için hamile kalmak istemesi sırasında sorun çıkartmayacaktır.

2.Uyku düzenini koruması, erken uyuyup erken uyanması önemli diğer bir faktörlerdendir. Mümkün olduğunca buna dikkat etmeli ve günde en az 8 saat uyumalıdır.

3.Alkol ve sigara kolay hamile kalma oranını düşürdüğü düşünülen diğer bir etmen olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden hamile kalmak isteyen bir bayanın bunu kolayca başarabilmesi adına sigara ve alkolden uzak durması önemlidir.

4.Bunların dışında anne olmak isteyen kadınların kronik bilinen bir rahatsızlığı var ise bunu mutlaka tedavi ettirmelidir.  Yine bu dönemde kullandığı bir ilaç var ise bunu doktoruna danışmalı ve hamile kalma sürecinden ne kadar önce bırakması gerektiği konusunda tavsiye almalıdır.

5.Hamile kalmadan önce demir, çinko, folik asit ve kalsiyum açısından zengin olan yiyecekleri bol bol tüketmek daha kolay bir hamilelik geçirmenize yardımcı olacak ve bebeğinizin sağlığı açısından fayda sağlayacaktır.

6.Hamile kalmaya karar verildiğinde verimliliğin en yüksek olduğu dönemler takip edilmedir. Bu dönem ise kadınların yumurtlama gününe en yakın olduğu dönemdir. Bu dönem 28 günde bir adet gören bir bayan içine adet görmeye başladığı günden itibaren 10 günü başlar ve 14 gününe kadar devam eder. Bu 3-4 günlük dönemde kadınların hamile kalma olasılığı çok yüksektir. Tabi dönem adet görme süresi değişebileceği için kadından kadına farklılık gösterebilir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.