Sosyal Medya

TEDAVİ

LAZERLİPOLİZ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

özellikle kadınların bölgesel fazlalıklarından kurtulmak adına yaptırdıkları yağ aldırma yöntemlerinden bir tanesi de lazerlipoliz yöntemidir.

Lazerlipoliz lazer yardımıyla vücutta bulunan yağların parçalanması işlemidir. Adından da anlaşılacağı üzere bu işlem lazer ile gerçekleştirilmektedir. İşlem  seçici olarak yağ hücrelerinin parçalanması temeline dayanmaktadır.  Çok küçük bir delikten vücudun içine girilerek uygulanan bu yöntemde sonuçlar oldukça başarılıdır. Dünyada ve Türkiye’de yaklaşık olarak 7 seneden beri uygulanmaktadır.

Eğer uygulanan bölge küçük ise vücut bunu kendi kendine atabiliyor. Ancak uygulanan bölge büyük ise bu pek mümkün olmadığı için dışarıdan müdahale ile bunların atılması sağlanıyor.

Lazerlipolizde sadece yağ yakımı gerçekleşmiyor. Sarkık bölgeler var ise bu bölgelerin toparlanması sağlanarak daha sıkı bir bedene kavuşuluyor. Diğer yağ yakma veya toparlama yöntemleri ile sonuç alamayanlar bu yöntem sayesinde çok iyi sonuçlar alabilmektedir.

Kadınların aklına ilk gelen sorulardan bir tanesi bu yöntem ile ne kadar yağ alımı gerçekleştirilebilir? Bu kararı lazerlipoliz uygulayan uzman doktorlar veriyorlar. Bunun dışında hastanın sahip olduğu cilt kalitesi de belirleyici bir unsur.  Eğer cilt kalitesi yüksek ise yüksek ölçülerde yağ alınabilir. Ancak cilt kalitesi kötü olan birinden gereksiz yere fazla yağ almak negatif sonuçlar doğurabilir.

Uygulama sırasında hastaya lokal anestezi yapılmaktadır. Yağ alınacak bölge uyuşturularak işlem gerçekleştirilir ve hasta bu sırada hiçbir ağrı ya da sızı duymaz. Hastalar uygulamadan hemen sonra sosyal hayatlarına devam edebilirler.  Uygulamanın sonucunu hastalar 2-3 hafta içinde çok rahat bir şekilde görebiliyor. Tamamen iyileşme süreci ise yaklaşık olarak 3 ay gibi bir süreyi kapsıyor.

Lazerlipoliz uygulaması sırasında açılan 1-2 milimlik delikler kısa süre içinde ortadan kaybolmaktadır.  Herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Uygulama sonrasında hastalardan istenilen, deformasyon yaratabilecek çok sert lastikli giysiler giyilmemesidir. Bunun dışında istenilen kıyafet giyilebilir. Ayrıca uygulama yapılan bölgede daha iyi ve daha çabuk sonuçlar almak adına, o bölgedeki kasları güçlendirme çalışması yapılması tavsiye edilir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.