Kontür paleti ve kontür fırçalarını doğru kullanarak yüz şekline göre hatlarını belirginleştirecek, bakışlarını daha etkili hale getirebileceksin.

 Daha kemikli yüz hatları ile daha ince bir görüntü yakalamak istiyorsan, koyu renkteki kontür ürününü elmacık kemiklerinin alt kısmına (kulak hizasından burnunun bittiği hizayı düşünebilirsin), çene çizginin altına uygulayabilirsin. Elmacık kemiklerini, alnının ortasını, burun çizgini ve çeneni de açık renkle aydınlattığında yüzünün eskisinden daha ince göründüğünü fark edeceksin.

Eğer kontür ile burnunu daha küçük göstermek istiyorsan burnunun yan kısmınlarınını gölgede bırakıp, yüksek kesimleri açık renk ile aydınlatabilir, dudaklarını daha dolgun göstermek için köşeleri koyu renkle, orta kısımları açık renkle kontürleyebilirsin. Hatta gözlerini daha çekik veya daha yuvarlak göstermek de kontür makyajı ile yapabileceğin hilelerden.

Göz altlarını, çeneni, dudak altını, alnının ortasını ve elmacık kemiklerinin üzerini aydınlat.

Şakaklarını, saç çizgini, elmacık kemiklerinin altını ve çene kemiğini gölgele.

Daha dolgun görünen dudaklar için dudak üstünü aydınlat. Aydınlattığın kısmın kenarlarını gölgele. Doğal bir görünüm için dağıtmayı unutma.

Okumaya devam edin