Yoğun ve hızlı yaşam temposuna sahip olan kadınlar olarak, kendimize fazla vakit ayıramadığımız hepimizin ortak noktasıdır. Ancak cildimizin de bakıma ihtiyacı vardır. Elbette belirli aralıklarda profesyonel cilt bakımı şart. Fakat evde de günlük bakımları ihmal etmemeli. İşte böyle zamanlar için kolayca yapılabilecek maskeler.

SALATALIK MASKESİ

1 tane salatalık soyulduktan sonra, macun kıvamını alıncaya kadar ezilir ve tüm yüze sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra, soğuk suyla güzelce yıkanır. Ciltteki tazeliği ve nemlenmeyi fark edeceksiniz!

KURU CİLTLER İÇİN KAHVE MASKESİ
1 yemek kaşığı Türk kahvesini, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın. Yüzünüze bu karışımı sürün ve 20 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın. Hepsi de tek başına cildiniz için mükemmel nemlendiricilerdir. Fakat hepsini karıştırarak yaptığınız bu maske, kuru cildiniz için nem bombası olacaktır. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz

YAĞLI CİLTLER İÇİN KAHVE MASKESİ

5 yemek kaşığı Türk kahvesini, 1 çay kaşığı doğal kil, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırıp cildinize sürün. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Cildinizin yağ dengesini sağlayarak, daha az yağlanmasını ve daha fazla sivilce, siyah nokta çıkarmasını engelleyecektir. Haftada 2 kere uygulayarak, siyah noktalarınızdan ve sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

YORGUN CİLTLER İÇİN KAHVE MASKESİ

1 yemek kaşığı Türk kahvesini, 1 yumurta sarısını, 1 çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı jojoba yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağı ile karıştırın. Cildinizi iyice temizledikten sonra bu maskeyi cildinize sürün ve 15 dakika bekletin. Yağların cilt üzerindeki gücünü artık hepimiz biliyoruz. Bu nedenle bu karışım yorgun cildinizi güçlendirecek ve canlandıracak

BAL VE BADEM MASKESİ

 

Bu maskeyi yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler bal ve bademdir. Bu yüzden evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bir çorba kaşığı balın içerisine toz haline getirdiğiniz bademi dökün ve iyice karıştırın. Ardından da 1 çay kaşığı limon suyu ekleyerek biraz daha karıştırın. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekleyin ve ardından da ılık su ile temizleyin.

 

Bal ve Yumurta Maskesi

Bu maske için yumurta beyazını 2 çorba kaşığı bal ile iyice karıştırın. Üzerine de 1 çorba kaşığı kadar limon suyu ekleyin ve bu karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin. Cildinizin gerildiğini hissettikten sonra yağsız süt ile yüzünüzü temizleyin.

Okumaya devam edin