Bilindiği gibi kadınların vücut şekilleri değişkendir. Minyon, yapılı, şişman veya zayıf olabilirsiniz. Önemli olan size yakışan kıyafetleri seçmenizdir. Bunun için ise vücut tipinizi göz önünde bulundurarak alış-veriş yapmak gerekir.

Güzel giyinmeyi sevmeyen ve istemeyen kadın yoktur. Fakat bazen kadınlar güzel giyinmek uğruna onları çirkin gösteren hatalara kapılabiliyorlar. Oysa güzel giyinmenin yolu doğru kıyafeti seçmekten geçiyor.

Şişman kadınların çoğunda şu eğilim gözlenir. Bol ve renksiz giyinerek kilolarını saklamak. Oysaki bu davranış biçimi sizi daha da şişman gösterir. Bunu yerine üzerinize oturan ve kalçanıza yapışan giysileri giyerek hatlarınızı belli edebilir ve gözüktüğünüzden daha geniş görünmenin önüne geçebilirsiniz. Asla vazgeçmemeniz gerekenler ise, korse şeklinde bustier, gömlek ya da kazaklar, sizi saran, bedeninize oturan tok kumaşlardan üretilmiş etek ve pantolonlar. Ayrıca rahat bir yüksek topuk ayakkabı giymeyi de sakın ihmal etmeyin.

 

 

İster çalışan kadın ister ev hanımı olsun kıyafet seçmek bir problemdir bayanlar için. Peki, güzel giyinmenin sırrı nerede? Tabi ki doğru kıyafet seçmeyi başarmaktadır.

Minyon bayanların ise mümkün olduğunca tek renk giymeleri tavsiye edilir. İki renk kombinasyonu onları daha da kısa gösterecektir. Etek giyeceklerse asla ara boy etekler tercih etmemeliler. Ya yerlere kadar uzun etekler ya da mine etekler minyon kadınlar için idealdir. Olmazsa olmaz kıyafet ve aksesuarları, mini etekler yüksek topuk ayakkabılar, boru paça pantolonlar.

Okumaya devam edin