Aç Kalarak Zayıflama Aç Kalarak Zayıflamanın Etkileri Aç Kalarak Kilo Verilir Mi

Yaygın düşüncenin aksine aç kalmak kilo vermek için pek de doğru bir yol değil. Çünkü yemek yeme rutinimizi değiştirmek ve vücudumuza ihtiyacından daha az yiyecek almak düşünülenin aksine kilo vermemize yardımcı olmaz hatta bu süreci yavaşlatır.


Aç Kalarak Zayıflamanın Etkileri
Oldukça yanlış olan bu yöntemle başlangıçta kilo kaybı olsa dahi sonrasında büyük hasarlarla birlikte vücudunuza geri dönüş yapar.
Vücudun çalışması organların işlevini yapması için gerekli bir kalori miktarı vardır. Bu alım kısıtlandığı takdirde organlar kendini yavaşlatır tembelleştirir.
Bunun yanı sıra vücut bu durumu kıtlık olarak algılayarak beyine sinyal gönderir. Gelen besinlerin yağ olarak depo edilmesi sağlanır. Çünkü az besin alımı sonrası beyin vücuda daha az besin gireceğini düşünerek depolama işlemi gerçekleştirir.
Bu açlık durumunda ise tartıda görülen eksiler yalnızca vücudunuzda bulunan su ve kaslarınız olacaktır.
Gözle görülür bir incelme sağlanmayacaktır.
Açlık ile kilo verilen yöntemlerde metabolizma hızı maksimum 2 hafta içinde minimum düzeye inerek yavaşlar.
Vücudun sıvı elektrolit dengesi bozulur.
Gereken mineral ve vitamin alımı sağlanamayacağı için bağışıklık sistemi düşer.

Aç Kalarak Kilo Verilir Mi ?
Sağlıksız ve dengesiz kilo kaybına sebep olur. Aç kalınan vakitlerde kan şekeri inanılmaz derece düşer; süre bittiğinde yeme isteğini tavan yaptırır. Yani uzun süre aç kalındığında yapılan kalori tasarrufu, yemek yenirken ortadan kalkar.


Aç Kalarak Zayıflamanın Zararları
Açlık ile kilo verimi sonrası yakın gelecekte;

insülin direnci,
prediyabet,
diyabet,
kardiyovasküler hastalıklar
ve hızla kilo artısı (obezite) ve depresyon sizi kapıda bekleyen hastalıklar arasında yer almaktadır.

Spor Yapmaktan Asla Vazgeçmeyin

Aç kalabilirsiniz, diyet yapabilirsiniz ve bunları tamamen kendi isteğinize göre yaparsınız. Ancak her ne olursa olsun vazgeçilmemesi gereken başlık spor yapmak olmalı. Vücudu her anlamda çalıştıran ve kan akışını hızlandıran spor, yağların da hızlı bir şekilde yakılmasına yardımcı olduğu gibi sindirim faaliyetlerini de hızlandırıyor.

Günlük en az 3 litre su tüketimi muazzam olur. Spor yapan vücut, uykuda dahi maksimum performans ile çalışacağından dolayı her anlamda kilo verimi çok daha pratik ve etkili olacak. Bu sayede yağ yakımı daha düzenli ve sağlıklı hale gelecek.

Okumaya devam edin