Hayat düzenimizin dışarıdan gelen bir uyarıcıyla değişmek zorunda kalması pek çoğumuzu olumsuz etkiledi. Çocuklar evde, çalışma koşullarını ayarlayabilen ebeveynler evde. Birkaç oda, aynı mobilyalar, aynı duvarlar, üzerimize yapışan pijamalar… Sürekli olarak aynı şeyleri tekrarlamak bir süre sonra hayat enerjimizi çeker ve motivasyonumuzu düşürür. Peki bu süreçte neler yapabiliriz? Önerilemize bakalım :)

Çocuğunuzla birlikte mutfağa girin; Değişik tarifler deneyin. Hatta çocuğunuzla birlikte kağıt ahçı şapkaları hazırlayın. Bir kek hazırlama sürecinde bile savaş alanına dönen mutfağınızı gözünüzde büyütmeyin. Nasıl olsa evdesiniz, temizlemek için epey bir vaktiniz var. Makarnaları boyayıp aksesuar olarak dizin, yapıştırarak resim yapın. Makarna, nohut, pirinç, fasulye çocuk aktivitelerinin vazgeçilmezlerinden. Sayın, dizin, yapıştırın, boyayın, pişirin. Hatta abartmadan ufak bir konfeti bile yapabilirsiniz.

Kendinize bakım yapın,eminim daha iyi hissedeceksiniz angel

Temizlik yapabilir, vaktinizi bu şekilde verimli hale dönüştürebilirsiniz.

Spor yapabilir, pilatese ya da online eğitimlere katılabilirsiniz.

Evde yapılabilecek en eğlenceli aktivitelerden biride dans etmektedir. Kulaklığınızı takın ve müziğin ritmine uyun!

Sinema gecesi düzenleyin,popcorn hazırlayın, ışıkları kapatın ve telefonlarınızı bir kenara koyun. Gelen whatsapp mesajı ve diğer bildirimlere bakmayın. O bir buçuk saati zihninizi boşaltmak için kullanın.

Kendi takılarınızı yapın,evde kendi takılarınızı yapabiliyor olmanız ilerleyen süreçte hobinizin gelir kaynağı haline gelmesine yol açabilir. Evde takılarınızı tasarlamak hobi olarak görünse de yaratıcılığınızı arttırır. Aynı zamanda farklı tasarımlar yapmak ve dikkat çekiyor olmanız ilerleyen süreçte gelir kaynağınızın takı tasarımı olmasını sağlayabilir.

Karaoke gecesi düzenleyin,karaoke gecesi hem aile ile hem de arkadaşlarla eğlenceli zaman geçirmek için benzersiz bir aktivitedir. Şuan Youtube'de bile pek çok karaoke içi ayarlanmış şarkı bulunmaktadır. bu aktivite ile bol kahkahalı ve çok eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Okuduğunuz hikayelerin devamını siz getirin,kitap okumak. Her gidişimizde büyüsüne kapılıp satın aldığımız sonra kitaplığımızın bir rafına sıkıştırdığımız o kitaplar evde olmanızdan çok memnunlar. Ailece kitap okuyun. Küçük çocuklu ailelerde beğendiğiniz kısa bir öyküyü ortasına kadar okuyup bırakın. Sonunu siz yazın. Hayal gücünüz çalışsın. İsterseniz saçmalayın biraz. Sizin hikayeniz, çocuğunuzun biricikliği… Hatta sonra bir de bu işi oyunculuğa dökün. Canlandırın. Başka biri olun.smiley

 

Okumaya devam edin