Regl dönemi hayatımızın bir parçası,doğamızın gerçeği.Bu dönemleri hayattan koparak geçirmemiz,bir an önce kurtulunması gereken bir şey olarak görmemiz,içimize kapanmamız gerekmiyor..

Doğru beslenmeyle,düzenli uykuyla,rahatlatıcı ve enerji verici takviyelerle,sevdiğimiz insanlarla sevdiğimiz şeyleri yaparak bu dönemleri çok rahat geçirebiliriz.Hatta öyle ki bazı insanların ''bunları kesinlikle yapma,ağrı kesici kullanma!'' listelerine bile meydan okuyabiliriz. Çünkü yanlış bilinen şeyler hayatımızı zorlaştırdığı için bizi de mutsuz ediyor. Oysaki önemli olan her dönem kendimizi sevmemiz,kendimizi içimizden geldiği gibi ifade edebilmemiz.Önemli olan huzurumuz..

Sizler için araştırdığım sonuçlara dayanarak ; 

Regl döneminde ağrı kesici kullanmanın zararı yoktur. Özellikle regl başlamadan önce ya da reglin ilk günü ağrı kesici almak oldukça etkilir. Kanamayı azaltabilir ama bunun vücuda olumsuz etkisi de yoktur. Hatta gereksiz kan kaybını ve kansızlığı önler. Tabii doktorunun önerdiği ağrı kesiciyi kullanmak şartıyla..smiley

-Hafif ve sağlıklı tatlılar da tüketebilirsin.Bu seni oldukça iyi hissettirecektir.

-Hijyen,fiziksel rahatlama ve kendini daha canlı hissetmen adına bu dönemde duş almak iyidir. Temizlenir ve yenilenirsin.

-Regl döneminde spor yapmak ağrılara,sancılara ve halsizliğe iyi gelir.Çok yorucu olmayan,hafif ve etkili egzersizler yapabilirsin.Ama kendini çok yorgun hissediyorsan uzanmak en iyisidir..

-Papatya ve melisa çayı kasları gevşetir,rahatlatır,uykusuzluk ve gerginliğe iyi gelir.

-Sıcak su torbası da kan dolaşımını bölgesel olarak arttırdığı için rahatlama sağlar.

Okumaya devam edin