Evde kuru ciltler için maske nasıl yapılır madde madde burada. Kuru ciltler için yüz maskesi tarifi ve gerekli malzemeler neler HEPSİ KADINSIBAKIŞ'TA!

 

KURU CİLTLER İÇİN ŞEKER VE ZEYTİNYAĞI PEELİNGİ

Şeker cildinizdeki siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Zeytinyağı ise cildinizi neme doyurur ve dokuları onarır. Bu sayede cildiniz ölü derilerden arınırken, nemlenir, canlanır ve kuruluk sorunu ortadan kalkar.

MALZEMELER

2 çorba kaşığı zeytinyağı
4 çorba kaşığı şeker

HAZIRLANIŞI

Şeker ve zeytinyağını bir kabın içine alın. Ardından 1 dakika kadar iyice karıştırın. Cildinize dairesel hareketlerle uygulayın ve son olarak ılık su ile durulayın. Yüzünüzde ve vücudunuzda uygulayabilirsiniz.

 

SODA VE TÜRK KAHVESİ PEELİNGİ

MALZEMELER

1 çorba kaşığı Türk kahvesi
Birkaç damla soda

HAZIRLANIŞI

1 çorba kaşığı Türk kahvesini bir kabın içerisine alın içerisine biraz soda damlatarak macun kıvamı almasını sağlayın. Dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın ve cildinizi ılık su ile durulayın.

SÜT TOZU,ALEO VERA JELİ,PAPATYA YAĞI MASKESİ

MALZEMELER

1 çay kaşığı süt tozu, 1 çay kaşığı aleo vera jeli, 2 tatlı kaşığı bal ve birkaç damla papatya yağı

HAZIRLANIŞI

Karışım yüze sürüldükten sonra 15 dakika boyunca beklenir ve bol su ile durulanarak kuru cilt için maske tamamlanmış olur.

YOĞURT,YULAF EZMESİ,ZEYTİNYAĞI,BAL MASKESİ

MALZEMELER

1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 2 tatlı kaşığı bal

HAZIRLANIŞI

Malzemeler karıştırılarak homojen bir karışım elde edilir. Sürüldükten sonra 10-15 dakika bekletilir ve bol su ile yıkanır.

Okumaya devam edin