Bugün sizlere çok fazla para harcamadan evde hazırlayacağınız çözümlerle nasıl tırnak bakımı yapabileceğinizi anlatacağız. Tırnaklarınızı güçlendirmek için bu ev yapımı çözümleri deneyebilirsiniz. Onları zararlı etkenlerden korumanız ve kimyasal maddelerle temas halinde olacağınız zaman eldiven kullanmanız da önemlidir.

En çok bilinen yöntemlerden birisi ► 1 su bardağı ılık su,1 limonun suyu,1 çay kaşığı zeytinyağı,1 çay kaşığı tuzu güzelce karıştırın.Daha sonra tırnaklarınızı bu karışımın içine sokun ve 5 dakika bekleyin.Tavsiyemiz her gün yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız..

Bir sonraki yöntem Karbonat ile tırnak güçlendirme ► Bir bardak suyun içine bir çorba kaşığı karbonatı atın ve erimesini sağlayın.Ellerinizi bu suyun içerisinde 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Tırnakları nemlendiren ve koruyan hint yağı ile güçlendirme ► 1 yemek kaşığı hint yağını 5 damla e vitamini ile karıştırın.Daha sonra bir fırçayla tırnaklarınıza sürün.Bu işlemi her gün yapabilirsiniz.

İşte bu ev yapımı yöntem tırnak etleri için gerekli olan güçlendirici malzemeleri içerir ► 2 yemek kaşığı papaya suyunu, 1/2 çay kaşığı badem yağı ve 1 yumurta sarısını bir kapta karıştırın ve homojen bir jel haline getirin.Küçük bir fırça ile tırnaklarınıza uygulayın.Soğuk su ile durulamadan önce 30 dakika bekletin.Bu işlemi her gün uygulayın.

En önemli yöntemden birisi ise ; Günde 2 litre su tüketimi.Güçlü tırnaklara sahip olmanıza çok yardımcı olacaktır.

 

Okumaya devam edin