Antidepresanlar özellikle son senelerde hayatımıza iyiden iyiye yerleşti. Hayat şartları insanları psikolojik sorunlara yöneltti. Ancak bunun doğal bir çözümü var! İşte size antidepresan etkisi yaratacak besinlerin isimleri.

Kuşkonmaz: içeriğinde bulunan triptofan sayesinde beyinde mutluluk hissi uyandıran kuşkonmaz depresyonun üstesinden gelme özelliğine sahiptir. Kuşkonmazdan hoşlanmıyorsanız eğer, bunun yerine içinde aynı maddeyi barındıran yumurtayı da tercih edebilirsiniz.

Hindi eti: hindi etinde doğal aminoasit ve serotonin vardır. Bunlar mutluluk hormonlarını uyararak sizin neşeli hissetmenize yardımcı olacaktır.

Yer elması: yer elması birçok yönden insanlara fayda sağlamaktadır. Bunların yanında tüketildiğinde büyük bir antidepresan etkisi sağlayarak sizi daha mutlu hissettirir. Ruhsal sıkıntıyı azaltır ve yüksek enerji seviyesinde olmanıza yardımcı olur.

Muz: yıllardır doğal antidepresan olarak en çok muzdan bahsedilir. Diğer besinler gibi onunda içerisinde triptofan mevcuttur.

Süt ve süt ürünleri: süt ve süt ürünü olan yoğurt bol kalsiyum içerdiği için ruhunuzu dinlendirmektedir. Çünkü kalsiyum beyne mutluluk sinyallerini iletmektedir.

Okumaya devam edin