Sosyal Medya

TEDAVİ

DOĞAL ANTİDEPRESANLAR

Antidepresanlar özellikle son senelerde hayatımıza iyiden iyiye yerleşti. Hayat şartları insanları psikolojik sorunlara yöneltti. Ancak bunun doğal bir çözümü var! İşte size antidepresan etkisi yaratacak besinlerin isimleri.

Kuşkonmaz: içeriğinde bulunan triptofan sayesinde beyinde mutluluk hissi uyandıran kuşkonmaz depresyonun üstesinden gelme özelliğine sahiptir. Kuşkonmazdan hoşlanmıyorsanız eğer, bunun yerine içinde aynı maddeyi barındıran yumurtayı da tercih edebilirsiniz.

Hindi eti: hindi etinde doğal aminoasit ve serotonin vardır. Bunlar mutluluk hormonlarını uyararak sizin neşeli hissetmenize yardımcı olacaktır.

Yer elması: yer elması birçok yönden insanlara fayda sağlamaktadır. Bunların yanında tüketildiğinde büyük bir antidepresan etkisi sağlayarak sizi daha mutlu hissettirir. Ruhsal sıkıntıyı azaltır ve yüksek enerji seviyesinde olmanıza yardımcı olur.

Muz: yıllardır doğal antidepresan olarak en çok muzdan bahsedilir. Diğer besinler gibi onunda içerisinde triptofan mevcuttur.

Süt ve süt ürünleri: süt ve süt ürünü olan yoğurt bol kalsiyum içerdiği için ruhunuzu dinlendirmektedir. Çünkü kalsiyum beyne mutluluk sinyallerini iletmektedir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.