KAŞ VE KİRPİK BAKIMI Soğuk, makyaj, stres… Kaş ve kirpiklerin dökülmesine sebep olan bazı dış etkenler bunlar. Saç ve cilt kadar onlara da bakım yapıp özen göstermemiz gerekir. Kaş ve kirpik bakımında kozmetik ürünlerin yanı sıra bitkisel yağlar da kullanılabilir.
 
Zeytinyağı
 
Saf ve doğal zeytinyağı ile kimyasal kirpik bakımı ürünleri rafa kalkıyor.
Elinizin altındaki mucize ile kirpiklerinize daha da sağlık katabilirsiniz.
Uykudan önce pamukla kirpiklerinize sürdüğünüz zeytinyağı, kirpik dökülmelerini engelleyecektir.
Tıpkı saç ve cilt bakımında uyguladığınız gibi anında sonuç alabilirsiniz.
Düzenli kullanımda kirpiklerinizin daha gür ve daha canlı olduğunu fark edeceksiniz.
Zeytinyağı kirpik bakım yağları arasında etkisini en hızlı gösteren bir sağlık kaynağıdır.
 
Vazelin
 
Kirpik bakımı vazelin ile uzun zamandır yapılmaktadır.
Vazelinde bulunan vitaminler sayesinde kirpikleriniz kısa süre içinde canlanacak ve eğer dökülme varsa sona erecektir.
Vazelini kirpiklere kullanmak için en uygun zaman uykudan önceki zamandır.
Yatmadan kirpiklerinize çok az vazelin sürün ve sabah uyandığınızda soğuk su ile göz çevrenizi biraz daha fazla yıkayın.
Vazelin kirpiklerinize sağlık kazandıracaktır.
 
Lavanta Yağı
 
Gün içinde makyaj yapıyorsanız, bu bir zaman sonra kirpiklerinize zarar verecektir.
Her dokunuşta kirpiklerinizin döküldüğünü görüyorsanız, artık göz makyajınızı lavanta yağı ile temizleyebilirsiniz.
Lavanta yağı, kirpikleri korur ve sağlık kazandırır.
Mikrop kırıcı özelliğe de sahip olduğu için göz çevresini her zaman koruyacaktır.
 
Kirpik Bakımının 5 Püf Noktası
Kirpiklerinize önem veriyorsanız uykudan önce mutlaka makyajınızı temizlemelisiniz.
Makyaj malzemeleri konusunda seçici olmanızı tavsiye ederiz. Gözden alınan enfeksiyon çeşitli hastalıklara neden olabilir. Kişisel makyaj malzemeleri ile daha sağlıklı kalabilirsiniz.
Kirpiklerinizi gün içinde 2 defa kirpik tarağı ile tararsanız, daha güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.
Uykudan önce göz kapaklarınıza masaj yaparsanız, kirpik köklerini uyarırsınız. Böylece kirpiklerinizin uzamasını sağlayabilirsiniz.
Makyaj malzemeleri alırken içeriğini gözden geçirin. E vitamini içeren göz makyaj ürünleri sizin için daha sağlıklı oalcaktır. Saç, kaş ve kirpiklerin uzaması E vitamini alımında bağlıdır. Gün içinde E vitamini içeren besinleri de tüketmeye özen gösterebilirsiniz.
 
KAŞ BAKIMI İÇİN NE YAPMALIYIZ ?
 
 
Cilt bakımında kan dolaşımını ve hücre yenilenmesini hızlandıran peeling'in önemini bilmeyen yok. Peki kaşlarına peeling yapmanın önemi hiç aklınıza geldi mi? Cilt bakım rutininizde kaşlarınıza ayıracağınız 15-20 saniyelik bir zaman  gür ve sağlıklı kaşların yeni sırrı.
 
Nasıl Uygulamalı?
 
Haftada iki kez yapapacağınız bu uygulamayı vücudun en ince ve hassas derisini taşıyan göz bölgesinin yakınında yapacağınız için çok dikkatli olmalısınız. Az bir miktarda ürünü serçe parmağınıza alarak kaş çevresine nazik dairesel hareketlerle yedirin ve bol suyla durulayın.Nasıl İşe Yarıyor?
 
Peelingle kaş diplerinizi ölü hücrelerden arındırarak batık tüyleri dışarı çıkarabilir ve kan dolaşımını hızlandırarak kaş uzamasını destekleyebilirsiniz. Bonus olarak kaş çevresinde pürüzsüzleşen cildiniz size daha düzgün bir fondöten bitişi verecektir. Kaş besleyici ürünleri de peeling'den hemen sonra uygulayarak daha hızlı ve etkili bir şekilde cilde nüfuz etmelerini sağlayabilir ve gür kaşlara kavuşmanızın süresini kısaltabilirsiniz.
 
Cımbıza Veda
 
Siz de ince kaşların moda olduğu zamanlardan muzdaripseniz kaş randevunuzu iptal edin ve cımbızlara bir süre veda edin. Kaşlarınızı almaya mola verdiğiniz bu süreçte yoğun pigmentli kapatıcılarla çıkan dağınık kılları kamufle edebilirsiniz. Eğer çok rahatsız olursanız uzakta çıkan tüyleri kaş şekillendirici jiletlerle düzenleyebilirsiniz.
 
Bakım Kürleri
 
Yüzünüzü temizleyip günlük bakım rutininizi uyguladıktan sonra kaşlarınızı da şımartmayı unutmayın. Masajınızdan sonra uygulayacağınız özel bakım kürleri ile boşluklarda çıkacak yeni tüyleri destekleyebilirsiniz. Düzenli olarak uygulayacağınız yeniden yapılandırıcı ürünlerle birkaç hafta sonra dolgun kaşlara merhaba diyeceksiniz.
 
 Krem ve kalem ürünlerle farklı tonları kullanarak kıl görünümü verdikten sonra kaş farıyla boşlukları doldurun. Son dokunuş olarak sezonun trendi dağınık görünüm için fiber bazlı bir kaş maskarasıyla kaşlarınızı tarayın ve sabitleyin.
Okumaya devam edin