Cilt sağlığı kadınlar için çok hassastır. Cildi sağlıklı ve canlı tutmak için birçok şeyden taviz vermek gerekir. Özellikle de birtakım besinlerden.

Şeker

Şeker, cildimizin kollajen seviyelerine karıştığında cildin kırışık görünmesine neden olan bir numaralı suçludur. Şekeri kesme zamanı.

Kafein

Günde 2-3 bardaktan fazla kahve içiyorsanız cildinize ciddi derecede zarar veriyorsunuz demektir. Kafein cildi büyük ölçüde kurutur. Kahvenin cildiniz üzerindeki etkisini gidermek için kahve tüketimini olabildiğince azaltmayı ve kahve üzerine bir bardak su içmeyi unutmayın.

Trans Yağ

Hızlı hazırlanan yiyeceklerde bulunan trans yağlar ve uzun raf ömrüne sahip atıştırmalıklar, cildiniz için çok tehlikelidir. Çünkü cilt hücrelerimizi doğrudan etkiler ve cilt sorunlarına yol açarak vücudumuzda iltihaplanmaya neden olur.

Margarin

Margarin, sağlığını önemseyen herkes için büyük bir tehdittir. İçinde var olan doymuş yağ asitleri cildinizdeki hücrelerin hızla ölmesine neden olur.

Patates Kızartması

Büyük küçük herkesin sevdiği patates kızartması çok lezzetli olsa da cildimize inanılmaz derecede zarar veriyor. İçindeki tüm bileşenler yaşlanmaya neden oluyor. Tuzlu olmasının yanı sıra, yağda kızartılıyor olması da zararını katlıyor.

Alkol

Sizi kahveden daha fazla zarar veren bir şey varsa o da alkoldür. Alkol vücut sağlığı için çok önemli olan ve yaşlanma süreciyle mücadele eden minerallere zarar verir.

İşlenmiş etler

Jambon, salam ve sosis gibi işlenmiş etler, ciltte iltihaplanmaya neden olan maddelerle doludur. Ayrıca sadece vücut için değil, DNA üzerinde de olumsuz etkileri vardır. Sadece tavuk, hindi veya haşlama et tercih etmeniz gerekiyor.

Okumaya devam edin